Jak sprzątać mieszkanie? Firmy sprzątające. Soluvert. Środki czystości.

2 komentarzy

Każdy z nas ma jakiś sposób mycia szyb. jedni używają wody z dodatkiem detergentów, spłukują szyby i wycierają do sucha miękką szmatką. Inni myją tamponem z gazety zwilżonej denaturatem, jeszcze inne wolą środki czyszczące typu „Mr Muscle”, „Clin” czy inny podobny preparat lub też wodę z dodatkiem amoniaku (1 łyżka stołowa na 3l). Popularne i bardzo skuteczne jest też mycie szyb octem (rozcieńczonym w wodzie). Każdy sposób jest dobry, jeśli efekt będzie zadowalający. Pamiętajmy aby skrzydła okienne i ościeżnice myć gąbką zamoczoną w ciepłej mydlanej wodzie często ją spłukując i zmieniając wodę. Płuczemy czystą wodą, również korzystając z gąbki, i wycieramy do sucha miękką szmatką.

Okna z zewnątrz myjemy tak często, jak jest to konieczne, w zależności od ich stanu czystości. Wewnątrz robimy to rzadziej na przykład trzy razy w roku. Przy rutynowym sprzątaniu pamiętajmy także, by okna przecierać np. miękką miotełką w celu zapobiegania gromadzenia się brudu.
Pamiętajmy również, że za mycie okien nie zabierajmy się w zimny dzień, szkło jest wówczas delikatniejsze, kruche i może pęknąć. Zbyt duże słońce, również nie jest korzystne. Woda szybko wysycha, a na szybach zostają brzydkie smugi. Wykorzystajmy do tej czynności pochmurny dzień.

Do mycia okien będą potrzebne:

* dobrze wchłaniające wodę ścierki/szmatki i gąbka
* płyn do mycia szyb
* miska/wiadro
* ciepła woda
* ręcznik papierowy

>>> Zamów ekologiczne środki czystości Soluvert jednym kliknięciem myszki!

>>> Więcej o ekologicznym sprzątaniu mieszkań przeczytasz na naszych stronach. Kliknij tutaj!

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>